Tarkett

Ağaçlar sayısız faydası olan önemli doğal kaynaklardır. Ağaçlar yalnızca mükemmel inşaat malzemeleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iklim değişikliği konusunda en önemli etmenlerden biri olan ve önemli bir sera gazı olan karbon dioksiti emerek iklim dengesinin korunması konusunda önemli bir rol oynar. Toprak erozyonunu önlememize yardımcı olur ve bu şekilde topraklarımızın verimliliğinin kaybolmamasını sağlar. Biyolojik çeşitliliğin devam etmesi için birçok türe ev sahipliği yapar. Çoğu yerli insan için önemli bir ekonomik kaynak ve ev görevi görürken çoğumuz için eğlence kaynağıdır.


Geleceğimizi koruma

Her yıl milyonlarca ağaç kesilmektedir. Çok daha fazlası ise dikilmektedir.  Ancak Amazon ve Asya tropik yağmur ormanları başta olmak üzere dünyanın bazı bölgelerindeki yasak veya hatalı ağaç kesimi, kaynakların uzun vadedeki ömrüne zarar vermektedir.
Bu nedenle ormanların sağladığı faydaların gelecek nesillere de aktarılması için kaynak bulma ile kaynakların korunması ve etkili bir şekilde korunması için yıllarca katı politikalar izledik. 
Uygulama tarafından bakıldığında atılan adımlar bir yandan müşterilerimize daha iyi bir ürün sunarken diğer yandan atık miktarını azaltacak, enerji tasarrufu sağlayacak ve geri dönüşüm oranını artıracak yeni süreç ve teknikler araştırma ve geliştirme konusunda sürekli yatırımlar yapma şeklinde oldu. Ayrıca Dengeli Seçim (bağlantı)  gibi çevre konusunda şirket için hedefler koymanın yanı sıra sorumlu ağaç tüketimi alanında uluslararası Forest Stewardship Council (FSC) ve Program for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) inisiyatiflerini destekliyoruz. 
 

Sertifikalı sürdürülebilirlik
Tarkett 1999 yılınca FSC Chain of Custody (CoC) sertifikası alan ilk ahşap zemin kaplama şirketi oldu. Bu sertifika, Tarkett'in süreçlerinin her noktada sorumluluk bilinci taşıdığının resmi bir göstergesi. Şimdi ise Tarkett Wood West Europe, FSC markalı ürünlerin takip edilmesini sağlayan bir FSC çoklu site sertifikası aldı. Bu da müşterilere satın aldıkları ahşap ürününün ormandan satış mağazasına kadar her aşamasını izleme ve ürünün ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan gerekli sorumlulukları yerine getirdiğinden emin olma fırsatı sağlıyor. Ahşap ürünlerimizi sürdürülebilir orman standartlarımızı veya FSC ya da PEFC sertifikaları ile belgelenen standartlarımızı karşılayan denetimli kaynaklardan tedarik edilen %98 doğal ve yenilenebilir malzemelerden üretiliyor.
 

Tarkett pvc zemin kaplamaları PVC yer kaplama malzemeleri hem Dünya da hem de Türkiye de Pazar payını hızlı bir şekilde yükselten yer döşeme malzemesi. Bu durum PVC yer kaplama sektöründe gelişen teknoloji ile üretilen ürünlerin kalitesinin artık çok üst düzey noktalara ulaşması ile sağlandı.Kaliteli ürün kullanımının artması ile birlikte oluşan müşteri memnuniyeti sayesinde, özellikle Avrupa da PVC döşeme malzemelerinin ticari mekanlardaki Pazar payı da önemli bir konuma geldi. Türkiye de ise sektörde ürünün pazar payı henüz istenen seviyede değil fakat artış gösteriyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde ülkemizde de PVC yer döşeme malzemelerinin pazar payının artacağı öngörülüyor. Bu durumu yavaşlatan ve sektörde fren görevi gören tek etken piyasaya yeterli teknolojiye ve kaliteye sahip olmayan ürünlerin ticari kaygılardan dolayı sokulması.

   

Tarkett ürünlerinde dayanıklılık ,hijyen ve bakım kolaylığı, tüm ticari tip ürün gruplarının gelişme sürecinde önceliği olan özellikler.Tüm gereksinimlerin üzerinde kalınlığa sahip ve gerçek saf PVC den veye çok az miktarda katkı içeren aşınma yüzeyleri ile Tarkett ticari tip zemin kaplamaları, hemen hemen tüm kullanım alanlarında yüksek dayanıklılık gösterir. Tarkett ürünlerinde dayanıklılık ,hijyen ve bakım kolaylığı, tüm ticari tip ürün gruplarının gelişme sürecinde önceliği olan özellikler.


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret51021
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.70565.7285
Euro6.33146.3568
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
Saat